logo
Piątek, 19 kwietnia 2024 r.
imieniny:
Alfa, Leonii, Tytusa, Elfega, Tymona, Adolfa – wyœlij kartkę


 Koszmary nocne, szum w kościele, strach przed spowiedzią.
Autor: Ala (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2020-03-22 15:51

Szczęść Boże,
Od pewnego czasu jestem strapiona, smutna. Noce stały się dla mnie koszmarem - bóle, dziwne sny, głosy... (co ciekawe bóle ustępują na kilkadziesiąt minut, gdy powiem: "Idź precz szatanie"). Ostatnio będąc w kościele na adoracji Najświętszego Sakramentu na Hostii umieszczonej w monstrancji ujrzałam gołębicę. Dodatkowo, gdy jestem w kościele na Mszy Świętej słyszę dziwny szum, który naprawdę przeszkadza mi w modlitwie. Temu szumowi towarzyszy ostry ból wewnątrz ucha (ustępuje on na chwile po słowach: "Idź precz szatanie"). Od pewnego czasu zaczęłam otwierać Pismo Święte na losowej stronie i od kilkunastu dni ciągle ta sama strona (nie ma możliwości, żę strona ta jest w jakiś sposób zaznaczona). Ostatnio także boję się spowiedzi. Doszło do tego, że kiedyś spowiadałam się co 2-3 tygodnie, a teraz dosłownie muszę się zmusić, żeby przystąpić do sakramentu pojednania raz na 2 miesiące. Dodam, że czasem zdarza mi się słyszeć huk spadającego lub przesuwającego się przedmiotu, co wcale nie ma miejsca. Co robić?

 Re: Koszmary nocne, szum w kościele, strach przed spowiedzią.
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2020-03-22 20:00

Alu,
Najpierw wyśpij się dobrze, bo może jesteś tylko bardzo przemęczona. A następnie wybierz się koniecznie do psychiatry i porozmawiaj z lekarzem lub księdzem psychologiem. I nie marnuj czasu. Zacznij już działać.

 Re: Koszmary nocne, szum w kościele, strach przed spowiedzią.
Autor: Ala (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2020-03-22 20:56

Magdaleno,
o przemęczeniu nie ma mowy (już to sprawdziłam)
Z psychologiem rozmawiałam i nic to nie dało.
A może modlitwy o uwolnienie i uzdrowienie ,egzorcyzmy?

 Re: Koszmary nocne, szum w kościele, strach przed spowiedzią.
Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2020-03-22 21:45

Ksiądz egzorcysta najpierw będzie musiał wykluczyć chorobę psychiczną. Zatem konsultcja z psyhiatrą i tak Cię nie ominie.

 Re: Koszmary nocne, szum w kościele, strach przed spowiedzią.
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2020-03-22 22:16

Alu,
Na temat egzorcyzmów i modlitw o uwolnienie porozmawiaj koniecznie z duchownymi, może w Twojej parafii. Z pewnością otrzymasz właściwą odpowiedź. Zachęcam.

 Re: Koszmary nocne, szum w kościele, strach przed spowiedzią.
Autor: Asia (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2020-03-22 22:33

A może po prostu powiedz o wszystkim Jezusowi. Z Nim o tym porozmawiaj. To najlepszy psycholog. Przynieś i oddaj Mu to wszystko na modlitwie.

Co do głosów, szumów i tych dźwięków, które słyszysz się nie wypowiadam. Ale to, że Pismo św. otwiera ci się ciągle na tej samej stronie, to przecież nic złego. I w sumie nic takiego dziwnego. Może Bóg chce ci coś powiedzieć, pokazać. Przeczytaj to, co pisze na tej stronie. Wsłuchaj się w ten fragment. Uczyń go swoją modlitwą. Może tam jest coś na teraz dla ciebie. Coś, czego może nie chcesz zobaczyć. Nie chcesz czy nie potrafisz. Spróbuj to dostrzec, usłyszeć. Pytaj Boga czy chce ci przez to coś powiedzieć. A jeśli tak, to co. I spróbuj dostrzec to w tym fragmencie, na tej konkretnie stronie. Dla mnie to nie jest nic dziwnego, że tak ci się otwiera. I ta gołębica, którą, jak piszesz, ujrzałaś na Hostii. Też chciałabyś się od tego uwolnić, nie widzieć tego? Dlaczego? Przecież to chyba było bardzo miłe. Ujrzeć coś takiego. Dla mnie byłoby miłe. Taki znak Bożej obecności. Bardzo miły znak. Gołębica się bardzo miło kojarzy. Przywołuje na myśl te słowa - "Ten jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie" (Mt 3,17). I ja bym nie mówiła o tym komuś drugiemu. W każdym razie na pewno nie od razu. Może komuś zaufanemu. Ale też nie od razu. W pierwszej kolejności przyszłabym z tym do Jezusa. I Jemu o tym powiedziała. Zapytała, czy to było od Niego. Powiedziała o tym, jak to na mnie podziałało. Że przywołało na myśl ten fragment, te słowa. Za które bym Mu bardzo podziękowała. "Ten jest mój Syn umiłowany" - syn, córka. Może właśnie to chciał ci wtedy powiedzieć, w czasie tej adoracji - że jesteś Jego umiłowaną córką. Czyli, że cię bardzo kocha. I cieszy się, że do Niego przyszłaś. Że jesteś tam, z Nim, przy Nim.

Powiedz o wszystkim Bogu. O tym lęku przed spowiedzią też. Może właśnie w czasie spowiedzi. Albo po prostu na modlitwie.

 Re: Koszmary nocne, szum w kościele, strach przed spowiedzią.
Autor: bvr (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2020-03-26 23:04

Nie bardzo rozumiem co to znaczy "z psychologiem rozmawiałam i nic to nie dało". W przypadku zaburzeń (nerwice, depresje), skutki przychodzą minimum po kilku miesiącach terapii, nieraz wspomaganej również farmakologicznie.

 Re: Koszmary nocne, szum w kościele, strach przed spowiedzią.
Autor: Weronika (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2020-04-03 01:13

To straszne. Szum i ból ucha można byłoby wytłumaczyć chorobą ucha. Ale resztę? Nie mam pojęcia. Może idź do egzorcysty? Akurat gdybym ja zobaczyła gołębice na hostii lub pismo otwierało się na tej samej stronie to byłoby mi bardzo miło.
Kiedyś gołębica wleciala do kościoła i przez całą mszę siedziała, chodziła na ołtarzu Niby zwykła gołębia a tyle radości wszystkim dała (w sumie to sorry ze to napisałam bo to nieistotne ale tak mi się przypomniało)

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: