logo
Środa, 24 kwietnia 2024 r.
imieniny:
Bony, Horacji, Jerzego, Fidelisa, Grzegorza – wyœlij kartkę


 Problemy skrupulantki ze spowiedzią
Autor: Aga (---.play-internet.pl)
Data:   2020-02-08 07:15

Witam serdecznie. Przymierzam sie do spowiedzi już kilka razy i zawsze jak już jestem blisko konfesjonału to nie idę. Powód jest może dziwny ale ja czekam na koniec bo nie chciałabym żeby ktos za mną stał. Mam wtedy wrażenie że wszystko słychać. Druga sprawa to taka że moje spowiedzi są z reguły dłuższe niż innych osób. Mniej wiecej 20-25 minut może dłużej. Nie dlatego że tak nagrzeszylam tylko nawiązuje do poprzednich spowiedzi i lubie mówić dokładnie i nie ominąć niczego gdyż mam wtedy wrażenie że będzie nieważna jak coś zataję nawet lekkiego. Jestem skrupulantka i cierpie na nerwicę lękową. Ksiądz spowiadajacy przed msza św ma na tej mszy też jakąś funkcję np podawać komunię św albo przejsc się z tacą i obawiam sie że zwyczajnie nie będzie miał tyle czasu dla mnie. Z kolei jak pójdę pierwsza to zablokuję cały konfesjonał. Albo wyspowiadam się ale nie zdaze na mszy przyjąć komunii i pozniej ogarną mnie wątpliwości i już wcale nie przyjme. Idealnie by było żeby był pusty kościół wtedy tylko ksiadz ja i konfesjonał. I niedlugo komunia św... Niestety to nierealne i zwlekam ze spowiedzia. Przy modlitwach mówiłam że dziś już pójdę że się postaram... ale ostatecznie nie udaje mi się. Wiem że dla kogos mój problem wydaje się banalny ale dla mnie taki nie jest. Z kolei nieraz mnie nachodzą myśli że źle robię nie powinnam patrzeć na okoliczności tylko iść normalnie do spowiedzi bo najważniejsze to powiedzieć Jezusowi moje grzechy. Ale blokuje sie później... Macie może jakąś radę dla mnie?

---
Rady:

1. (klik)
2. (klik)
3. (klik)
4. (klik)
5. (klik)
6. (klik).

z-ca moderatora

 Tematy Autor  Data
 Problemy skrupulantki ze spowiedzią nowy Aga  2020-02-08 07:15 
  Re: Problemy skrupulantki ze spowiedzią nowy Halina  2020-02-08 16:22 
  Re: Problemy skrupulantki ze spowiedzią nowy Aga  2020-02-09 15:48 
  Re: Problemy skrupulantki ze spowiedzią nowy Ј  2020-02-10 17:29 
  Re: Problemy skrupulantki ze spowiedzią nowy Aga  2020-02-15 19:17 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: