logo
Wtorek, 23 kwietnia 2024 r.
imieniny:
Ilony, Jerzego, Wojciecha – wyœlij kartkę


 Czy mogę zawrzeć sakrament małżeństwa?
Autor: Joanna (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2019-11-01 02:14

Dzień dobry,
Zgłaszam się z prośbą o pomoc. Niedawno zaręczyłam się z moim chłopakiem, bardzo go kocham i chciałabym spędzić z nim całe życie. Jest jednak parę kwestii które spędzają mi sen z powiek. Chodzi o ważność zawarcia sakramentu, a nawet o jego, że tak to nazwę grzeszność. Chodzi bowiem o dwie kwestie, obydwie zdrowotne. Ja cierpię na zaburzenia lekowe i depresję (stwierdzone przez psychiatrę), niestety przeczytałam, że osoby cierpiące na takie przypadłości nie mogą zawrzeć ważnego związku małżeńskiego. Ciężko mi się z tym zgodzić gdyż rozumiem i chcę wypełniać powinności małżeńskie, oraz jestem do tego zdolna. Nawet w najgorszych momentach mojej choroby farmakoterapia i psychoterapia przynosiły szybkie skutki, funkcjonowałam normalnie. W tym momencie nie zażywam leków, zmagam się z myślami powodującymi lęki, ale jestem w stanie z tym funkcjonować i cieszyć się życiem. Moja choroba nie zagrażałaby małżeństwu, szczególnie, że mój narzeczony o niej wie, wspiera mnie, a ja mu ufam i dzielę się z nim wszystkimi moimi obawami.
Drugim problemem jest genetyczna choroba mojego narzeczonego. Przeczytałam w jednym komentarzu na internecie, że wg Kościoła katolickiego dążenie do małżeństwa i płodzenie dzieci gdy jest się obarczonym chorobą przekazywaną genetycznie jest grzechem. Niestety nie mogę nigdzie znaleźć potwierdzonych źródeł, jest tylko jeden komentarz w internecie i szczerze mówiąc pierwszy raz o czymś takim słyszę.
Chcę więc zapytać czy w takiej sytuacji mogę zawrzeć z moim ukochanym ważny związek małżeński i mieć dzieci, czy w naszym przypadku jest to niemożliwe?
Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

 Tematy Autor  Data
 Czy mogę zawrzeć sakrament małżeństwa? nowy Joanna  2019-11-01 02:14 
  Re: Czy mogę zawrzeć sakrament małżeństwa? nowy Kalina  2019-11-01 09:25 
  Re: Czy mogę zawrzeć sakrament małżeństwa? nowy Maciej  2019-11-01 20:53 
  Re: Czy mogę zawrzeć sakrament małżeństwa? nowy Margaret  2019-11-02 11:32 
  Re: Czy mogę zawrzeć sakrament małżeństwa? nowy Estera  2019-11-02 15:07 
  Re: Czy mogę zawrzeć sakrament małżeństwa? nowy Marek  2019-11-03 12:06 
  Re: Czy mogę zawrzeć sakrament małżeństwa? nowy Kitka.  2019-11-04 05:25 
  Re: Czy mogę zawrzeć sakrament małżeństwa? nowy Ma  2019-11-22 19:27 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: