logo
Czwartek, 02 kwietnia 2020 r.
imieniny:
Franciszka, Teodozji, Malwiny, Władysława – wyślij kartkę
Szukaj w


Facebook
 
ks. Andrzej Zwoliński
Astrologia, wróżby, jasnowidzenie i wywoływanie duchów
Wydawnictwo Petrus


Życie człowieka rozgrywa się w trzech wymiarach czasu: w byłej już przeszłości, w trudno zauważalnej, gdyż tak szybko mija, teraźniejszości, oraz w intrygującej wszystkich swoją tajemnicą przyszłości. Od wieków na różne sposoby próbowano sięgnąć po "zakazany owoc" przyszłości, stosując różnego rodzaju techniki i odwołując się do tajemniczych sił demonicznych, boskich i diabelskich. Co na to Biblia? Co na to Kościół?

Wydawca: PETRUS
Rok wydania: 2012
ISBN: 978-83-927267-3-9
Format: 145x200
Stron: 124
Rodzaj okładki: Miękka
 
 
Kup tą książkę

 

Życie człowieka rozgrywa się w trzech wymiarach czasu: w byłej już przeszłości, w trudno zauważalnej – gdyż tak szybko mija – teraźniejszości, oraz w intrygującej wszystkich swoją tajemnicą przyszłości.

Od wieków na różne sposoby próbowano sięgnąć po "zakazany owoc" przyszłości, stosując różnego rodzaju techniki i odwołując się do tajemniczych sił demonicznych, boskich i diabelskich. Wróżby, tłumaczenie snów, księgi astrologiczne, przepowiednie, odwołanie się do duchów zmarłych, wejście w kontakt ze Złym – miały umożliwić dokonanie "wędrówki w czasie". Pomimo zakazów i kar, które przewidywała Biblia, przestróg Kościoła i nawoływań nauki do powściągliwości w tej materii, ciekawość ludzi ciągle na nowo odradza siłę z coraz większą siłą i porywając kolejne kręgi społeczne. Fenomen współczesnej fascynacji przyszłością jest niezwykle rozległy i niewytłumaczalny.
 

***


SPIS TREŚCI

Wprowadzenie
1. Jasnowidzenie 
2. Fałszywe objawienia
3. Astrologia
4. Chiromancja
5. Kartomancja 
6. W gąszczu wróżb i magii
7. Sny 
8. Futurologia 
9. Koniec czasu

 
 Pełna wersja katolik.pl