logo
Piątek, 29 marca 2024 r.
imieniny:
Marka, Wiktoryny, Zenona, Bertolda, Eustachego, Józefa – wyślij kartkę
Szukaj w


Sens życia

sortuj wg. data dodania | autora | tytuł

Ścieżkami wiary
Ewelina Pitala
Ścieżkami wiary to zbiór wywiadów z ludźmi powszechnie znanymi i osobami zaangażowanymi w działalność dla dobra innych. Wszyscy są katolikami – swoją wiarę wplatają w codzienne życie, problemy, radości, a także tragedie. Ich piękne i głębokie zwierzenia fascynują i wzruszają – nie są zwykłą, suchą relacją, ale świadectwem kroczenia za Chrystusem i dojrzewania w wierze.
Koniec świata. Duch czasów ostatecznych
Jean-Marc Bot
Czy koniec świata jest bliski? Zagubiony w labiryncie współczesności człowiek nie wie, dokąd zmierza… Autor, kapłan i teolog, zagłębiając się w teksty ewangeliczne, pokazuje nam, jak odczytywać i rozeznawać znaki czasu. Nie ograniczając w żadnym stopniu wolności człowieka, proroctwa biblijne objawiają nam finał historii powszechnej: ostateczną walkę między prawdą a kłamstwem, która zakończy się definitywnym zwycięstwem Chrystusa, triumfem nad siłami zła.   
Etyczny problem samobójstwa
ks. Tadeusz Ślipko
Ożywione dyskusje w publicznych mediach, w szkole na godzinach wychowawczych, w salach uniwersyteckich czy na spotkaniach towarzyskich, a nawet w parlamencie (coraz częściej) świadczą, że odwieczny spór filozofii moralności na temat samobójstwa nie wygasł, a zalegalizowanie eutanazji w kilku państwach dowodzi wciąż aktualności tematu i jego opracowań. Samobójstwo i eutanazja są problemami przede wszystkim jednostki ludzkiej, jej moralności i godności...
Ewangeliczne opowieści o Męce Pańskiej
Bruno Maggioni
Pasjonująca książka, która przeprowadza krok po kroku, słowo po słowie przez mękę i śmierć Jezusa, dokonując głębokiej analizy wszystkich Ewangelii. Opowieści o męce są cudownym "splotem" historii, teologii i sztuki. Nie wolno zagubić żadnego z tych trzech wymiarów, ponieważ razem mówią one, kim jest Jezus, a zarazem wyrażają wiarę tych, którzy w Niego wierzą. Opowieści te są przypomnieniem realnego i wyjątkowego wydarzenia. Pokusa "zniweczenia Chrystusowego krzyża" jest zawsze aktualna: albo przez zredukowanie go do czystego symbolu ludzkiego cierpienia, albo przez uznanie go za zwieńczenie życia, które było darem z siebie, albo przez nazbyt pośpieszne powiązanie go ze zmartwychwstaniem - pisze we wstępie autor.
Tajemnica Życia Wiecznego
ks. Bp Zbigniew Kraszewski
W tej nadzwyczaj interesującej książce Autor, znawca teologii dogmatycznej, opisuje fenomeny zjawiania się istot zmarłych ludziom żyjącym. Wyjaśnia fundamentalne prawdy wiary z zakresu eschatologii, czyli nauki o rzeczach ostatecznych. Przedmiotem rozważań Autora są: przemijanie, śmierć, życie pozagrobowe, stany życia nadprzyrodzonego - niebo, piekło, czyściec. Autor omawia trudne zagadnienia teologiczne dotyczące zmartwychwstania, końca świata, paruzji Chrystusa w sposób zrozumiały i przystępny. Ponadto przytacza liczne przykłady objawień mistycznych, jakie miały miejsce w życiu Świętych w wiekach dawnych, jak również współcześnie.
List do przygnębionego
Desbois Jackie
Książka dotyka problemów ludzi zagubionych wobec siebie samych i wobec życia. Dostarcza im drogocennych, konkretnych rad. Może pomóc tym wszystkim, którzy staną wobec tego rodzaju cierpień.
Doświadczyć radości zmartwychwstania
O. Anselm Grün OSB
Droga zmartwychwstania, która trwa pięćdziesiąt dni, jest drogą ku coraz większej energii życiowej, większej wolności i radości. Świętujemy drogę stawania się pełniejszym człowiekiem, a świętując ją powinniśmy coraz głębiej doświadczać możliwości, którymi obdarował nas Bóg. Wejście na drogę zmartwychwstania oznacza, że wyzwalamy się od tego wszystkiego, co przeszkadza nam żyć, że wyruszamy, aby doświadczyć rozległości i wolności życia, że powstajemy ze snu naszych złudzeń i wyruszamy ku prawdziwemu życiu.
 
1  
2  
3  
 
 



Pełna wersja katolik.pl